Freude, Freude, Freude, vždycky na tě dojde!

11. listopadu 2009 v 10:22 | Maruška |  Maruška
Trošku jsem se pohrabala ve Freudově díle a tak si myslím, že můžu drze nabídnout pár povrchních postřehů:-)

Sny jsou podle Freuda nejenom otisk denních prožitků, jsou taky indikátorem fyzického stavu a univerzální mužské a ženské symboly, které v nich figurují, jsou odrazy naší sexuality.

Mužské symboly podle Freuda jsou věci a předměty, které jsou dlouhé, tyčí se do výšky, pronikají do těla, případně zraňují (v tomhle snu to padlo na STROMY, myslím:-) Taky je prý důležitý moment, kdy si na sen vzpomenete (čištění KOMÍNU asi nemusím vykládat blíž, ale náš milý vídeňák by zcela určitě chrochtal blahem:-)

Sny o létání (pokud se zdají mužům) jsou podle téhož autora jsou obvykle sny o erekci, protože to je jediná biologická reakce těla, která překovává zemskou GRAVITACI.

Taky jsem mrkla na snář, ale to je slabý a nevěrohodný odvar. Ve výkladu figurovaly výrazy jako nepříjemnosti, dobrá zpráva a svatba:-) Výraz Svatka jsem tam nenašla, tak mě to přestalo bavit. Vlastně jo, mrtvého přítele viděti značí štestí:-)

A co si o tom snu myslím já? Shrnula bych to asi takhle: UKECAL-ZKUSILI-LETĚLI-NABOURALI. Chce to halt víc trénovat nebo nelítat ve formaci, ale jednotlivě:-)

Hezkej den, ať s lítáním nebo bez!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama