Pohádka pro černého psa

18. listopadu 2009 v 23:24 | Maruška |  Maruška
Milý Barnabášku!

Pohodlně se uveleb tady v posteli a já ti budu povídat pohádku.


Byla jednou jedna panička a ta měla puntíkatého pejska foxteriéra. Foxteriéry znáš, choděj k nám s tetou Pavlínou. Tahle panička měla svého pejska moc ráda, byl to takový její domácí miláček rarášek. Panička mu hledala různé zábavy, ale ne moc úspěšně. Skákání přes překážky mu moc nešlo, pořád odbíhal za jinými pejsky a na skákání se nesoustředil. Tobě jde skákání báječně, viď, jenom se s každou překážkou rozjaříš tak, že nevíš, čí seš. Ale já mám radost, že po roce tréningu už dáme kousek slalomu, aniž bys mě povalil od samé radosti a vzrůša.


Ale abych se vrátila k foxlíkovi a jeho zábavám.

Když se vykašlali na skákání, tak začli kousat do lidí. Dneska se tomu moderně říká obrana, ale nás nějakým nesrozumitelným označením neošálej, že ne? Když si vzpomenu, jak hezky tě to naučili tvoji bývalí páníci před tím, než se jim to vymklo a šoupli tě do útulku, ještě dneska mi z toho jde mráz po zádech. Pak vymysleli (teda panička, foxlík je v tom nevinně), že by mohli zkusit honit zajíce. To je super zábava a většině pejsků to hezky jde, zapoměli ale, že honění zajíce-střapce na šňůrce a honění zvířátek v lese sou dvě úplně rozdílné věci.

Tohle běhání foxlíka bavilo moc a taky mu hezky šlo, ale protože mu nikdo nevysvětlil, jak se věci s honěním a lovením zvířátek mají, měla panička další trabl ku řešení. "Jak bych to já nešťastná udělala, aby mi foxlík neutíkal za vším, co se hýbe? Jak to jen zařídit?" Poradila se s odborníky, pročetla pár článků a nápad byl na světě! "Koupím svému mazlíčkovi elektrický obojek! Mám ho tak ráda, že z lásky k němu nebudu želet peněz ani elektřiny!"

Jak to nakonec dopadlo, milý Barnabáši, to nevím. Ale neboj se, je to jenom pohádka. Ve skutečnosti třeba žádná taková panička neexistuje nebo se jí na poslední chvíli rozsvítí. A když ne, tak můžeme spolu doufat, že dostane od toho strašnýho vynálezu pořádnou ránu sama a foxlík jí uteče někam, kde nemaj elektrický obojky a maj svoje pejsky opravdu rádi.

Tak se o toho kluka foxlího nestrachuj a dobrou noc!
 


Komentáře

1 Tessa Tessa | 21. listopadu 2009 v 21:15 | Reagovat

hezký a Jůla jako co?!?!=) ta tam nebude???

2 Martina Martina | E-mail | Web | 22. listopadu 2009 v 22:20 | Reagovat

Pohádka krásná, kéž by takoví páníčkové byli opravdu jen v pohádkách.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama