Pes, odpady, hroby

22. května 2010 v 10:41 | Maruška |  Maruška
Od včerejška jsem v lehce bojovné občanské náladě. Řeším, koho budu volit a důvodů pro lehkou popuzenost mám dost. Taky něco řeším s obcí a přes vstřícnost všech mám občas dojem, že bydlím v Kocourkově.

Tak jsem si navečer vyrazila do lesa a jasně že tam byli. Dva. Jeden s dalekohledem (když mě uviděl, tak okamžitě nasadil na oko a nesundal) a jeden s flintou. Vyrazili si na posed. Asi budou pozorovat zvěř a tou flintou se šťourat v uchu, páč jinak samozřejmě porušujou všechny možný vyhlášky. Koukali na mě dost nevraživě, já jim to vrátila, ale to bylo tak všechno, co jsem mohla dělat. Dva anonymní chlápci co s flintou vylezli z auta pod lesem. Celou procházku jsem dumala o radě, kterou mi na úřadě dal člověk, co má na starosti honitby - když uvidím pytláky, nejlepší bude je zadržet a zavolat policii. Nebo aspoň zavolat na policii číslo SPZ a ta to prošetří. Absurdní. Asi halt budu dál nosit do lesa něco růžového abych byla dobře vidět a žádnej jouda si mě nesplet se srnou, dál se budu dívat na myslivce, co se lusknutím prstů měněj v pytláky a dál budu zakopávat o mrtvý zvířata, který někdo postřelil, pochlubil se v hospodě a nedohledal. Dál můžu prudit jenom správce honitby vždycky když zakopnu o nějakou mrtvolu. Já zavolám a on rychle uklidí. Aspoň tak.

A protože jsem pořád v ráži, otevřela jsem obálky z obce, vyndala a vytřídila volební lístky a ve druhý obálce narazila na složenky a instrukce k nim. Stálo tam:

MÍSTNÍ POPLATKY (tj. PES, ODPADY, HROBY) UHRAĎTE DO KONCE ČERVNA.

Den se mi rozjasnil a bojovnost se rozplynula ve světle zjištění, že hrob nemám žádnej. Jsem prostě šťastná holka:-)
 


Komentáře

1 vojta vojta | 22. května 2010 v 11:22 | Reagovat

a počkej až zpoplatněj taky kočky!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama