Červen 2010

Song pro konstruktéry

12. června 2010 v 10:46 | Maruška |  Maruška
Je sobota, já pracuju, hlídám smečku a poslouchám Velkou sedmu. Už jsem o ní psala, vždycky když jí slyším, tak si říkám, že s českou muzikou to vůbec není špatný. Dneska mě chytla za ucho písnička Michala Vícha, co ji zpívá David Vávra. David Vávra dělá krásný hravý a veselý baráky a když jsem si ho progooglovala, tak jsem zjistila dvě zajímavý věci: nemá webový stránky a dvě z jeho čtyř dětí se jmenujou Vojta a Maruška:-)

Ale zpátky k písničce, Jmenuje se "Jak změřit kruhy na vodě" a určitě zaujme všechny kutily (za neumělé převyprávění se autorům omlouvám:-)

Vyrobíme si šablonu z oboustranného dřeva o průměru sedmdesát. Doporučuje se tvrdé, co vydrží velký vlny. Do vody hodíme kámen. Šablonu umístíme do středu vrhu a když vlny dojdou k jejímu okraji, tak vykřikneme: SEDMDESÁT!!!!!

Kéž by všechno na světě bylo tak snadný.....Anebo je?

vavra
Blog - pitomcům vstup zakázán

10. června 2010 v 17:36 | Maruška |  Maruška
Moje kamarádka má stránky. Poctivě je plní a já je ráda čtu. I když jsou plné psů:-)

Ondy byla na závodech a viděla tam věci, co se jí nelíbily. Napsala to, jak to umí jen ona:-) Bohužel jedna účastnice závodů se v popisu našla a nemohla to nechat jen tak. Tak se do toho obula. Napsala do návštěvní knihy rádobydojemný a uražený komentář.

Moje kamarádka nereagovala. Reagovala jsem já. A pak to začalo. Rozpoutala se debata, co je a není správné, co kdo může a nemůže, jak by se měl a neměl chovat a v tomhle duchu se plynule přešlo k urážkám a výčitkám. Každý si to debaty vrazil co se mu zachtělo a z většiny příspěvků bylo zřejmé, že prvotní článek jejich autoři vůbec nečetli. Výtah ze článků by mohl sloužit jako přehlídka malosti, i když se autoři snažili vzbudit dojem pravdy a spravedlnosti chtivých lidiček.

Návštěvní kniha je věc veřejná. Píšeme na stránky, aby nás četli. Ale o takovou přehlídku výlevů fakt nestojím. Tenhle článek jsem napsat musela, prostě proto, abych nesedla a blog otrávená nezrušila z hrůzy při představě, jací lidé (taky) články čtou.

A o co vlastně šlo? Napsala jsem do komentáře ke článku (kamarádka viděla na závodech kastrovaného pejska se stahovacím a navrch elektrickým obojkem a jeho potrefená majitelka se rozčilovala v reakci, že pejska kastrovala preventivně a že elektrický obojek byl vypnutý a stahovák byl stahovák jenom trošku):

KASTRACE JE ZVĚRSTVO. PREVENTIVNÍ KASTRACE JE BLÁBOL. POUŽÍVÁNÍ ELEKTRICKÉHO OBOJKU JE PODLE ZÁKONA NA OCHRANU ZVÍŘAT KVALIFIKOVÁNO JAKO TÝRÁNÍ A S TAKOVOU DEFINICÍ SOUHLASÍM.

A abych nezapoměla, s komentáři se neobtěžujte, na můj blog mají pitomci vstup zakázán a jejich komentáře mažu hned.