Říjen 2010

Hon na kocoura

30. října 2010 v 15:09 | Maruška |  Maruška
Jednička je nemocnej. Jednička je kocour a má virózu. Kašle a smrká tak, že už se to nedalo ignorovat. Páč Anička je kocourova chovatelka (no, teda spíš zásobovatelka domácnosti kocoury), dostala za úkol zorganizovat akci veterina. Chopila se toho hnedle po prvním připomenutí a anabáze kocourova léčení začala. Po týdnu už kocour měl lidí plný zuby, stejně tak přepravky a veterináře. Žije totiž hlavně venku a dům ho zajímá jenom když si tam přinese myš nebo když si jde ohřát kožich u kamen. Včera jsme kocoura lovili v silné sestavě Vojta-Adam-Maruška. Nalákali jsme ho na salám (kde se v ledničce berou ty humusy, to fakt netuším), ale kocour moc dobře věděl, co ho čeká. Rozhodl se pro ústup na schody. Pod schody číhal Vojta s přepravkou a nahoře byl naštěstí u sebe v pokoji Adam, kterého jsme povolali, by kocoura zeshora jistil. Taky jsme se ho pokoušeli přemluvit, aby řvoucího kocoura "prostě vzal" a donesl dolů, na tak zpozdilý nápad nám ale neskočil. Zeshora nám hlásil, že se kocoura bojí:-) Odvážně ho sestrkal tlapkou ze schodů (Adam kocoura, jasně) a dole číhající Vojta se dal pro jistotu na ústup se slovy "já se bojím taky":-)
Šuplíky se zimní výstrojí jsou naštěstí pod schody, takže jsem se mohla obout do rukavic  a zatímco chlapci hlásili, kdo se bojí víc, jsem kocoura popadla (a byl tak ochromenej, že nekousal, neškrábal, jak je jeho dobrým zvykem, jenom výhružně bublal), dala do přepravky a jelo se. Jednička byl prohlášen veterinářem za vyléčeného, my si dáme oraz a v pondělí jedem zase. Dvojka má totiž taky rýmu:-) Ať žijou domácí mazlíci!

Ať žije talíř!!!!!

24. října 2010 v 22:03 | Maruška |  Maruška
Po včerejšku mě nebolej ruce, ale zadek:-) Bylo to príma, nejlepší byl tréning hodu na cíl do krabice - ze třiceti lidí se trefil jeden (což není mnoho!!!), ale na třicet letících disků je fakt pohled víc než působivej. Chtělo by to trénovat (koneckonců jako všechno, to bysme ovšem nedělali nic jinýho než furt něco trénovali), takže přeborníci z nás ani z našich psů nebudou. Den to byl krásnej, navzdory tomu, že někdo si halt "poučený" komentář odpustit nedokáže a tlačí ho všem třeba proti jeho vůli:-( Náš školitel byl naštěstí pravý opak, takže bylo radost a potěšení ho poslouchat. Spřátelený Májja udělal krásný fotky!

disk

Kulatý placatý nesmysl

23. října 2010 v 8:05 | Maruška |  Maruška
Píšu radši hned, neb jsem byla varována, že zítra mě pravděpodobně budou bolet ruce. Je to zvláštní, vždycky, když se seznamuju s novým sportem, tak mě něco bolí:-)

Máme dneska akcičku, pracovně nazvanou seminář, v praxi půjde o to, že pod vedením nejlepšího českýho házeče budeme makat na tom, bysme si diskem nevypíchli oko, nezranili psa a vůbec, abysme trochu vylepšili svůj styl:-) Já nemám styl žádný, takže můžu očekávat jenom samé dobré výsledky.

Zejtra snad budou nějaký fotky, jestli mi někdo nezmorduje frisbíčkem foťák:-)

stybr

Dobrý soused letiště

18. října 2010 v 19:52 | Maruška |  Maruška
Přes potok na kopci mám letiště.  Nejdřív jsem si všimla cedulky u silnice a pak mi začaly létat objekty kolem baráku. Schválně říkám objekty, protože svítící koule s košíčkem co profrčela jako první, rozhodně letadlo není. Modeláři mají základnu ve starém vojenském bunkru a dělají nám tady príma společnost - letadla vrčí trošku, je na co se koukat a modeláři si vystačí sami, nic nechtěj´a vypadá to, že se dobře bavěj´.

V sobotu jsme udělali exkurzi i našim psům, Barnabáš chvíli hledal, kam se před těmi strašlivými stroji schovat, Julie zkusila, jestli by nešly polapit a Todouškův rypáček ze země nezdvihne ani živelná katastrofa. Viděli jsme parádní bitvu, já jsem fandila japonci (krásný bílý živoučký letadlo) a Vojta mi vyprávěl co je který letadlo zač:-) Jsa modely letadel nepoznamenaná, viděla jsem jenom to, že letadla že byla krásná, velká, rychlá a každé má na ocásku marnivě mašličku, by bylo dobře vidět, jakou dráhu letu prokroužilo.....

Krása veliká!

Portrét očima Aničky:-)

11. října 2010 v 21:42 | Maruška |  Maruška
Máme krásný psy, že?

vsichni

Holky s holkama:-)

2. října 2010 v 7:47 | Maruška |  Maruška
Dneska je mimořádnej den. Zcela vyjímečné dneska nepracuju (ačkoliv práce na mě juká ze všech stran) a budu si po holčičím užívat. U ranní kávičky vymejšlim, jaký tepláky budou do tělocvičny na tancovaní nejlepší, esli Julii padnou kšíry půjčené od Barnabáška a jestli se Svatkou odpoledne na výletě někde nezakufrujem:-)

Takže kdybyste někde potkali dvě blondýny se třema pesama, dvěma klikrama a v dobré náladě, tak to jsme my. Ale prosím nerušit (teda pokud jste chlapci), máme holčicí den!!!!!

Večer se snad potkám se zbytkem smečky, ale to už je jiná, smíšená pohádka.