Listopad 2010

Jsem amatér

23. listopadu 2010 v 22:48 | Vojta |  Vojta
Amatér (franc. amateur [amatör], milovník; pův. z latinského amator, taktéž milovník) je opak profesionála, člověk, který nějakou činnost nedělá pro obživu, nýbrž pro potěšení, ve volném čase jako koníček (hobby). Odtud také pejorativně člověk, který ji dělá neuměle, špatně, diletantsky. Slovo je odvozeno od latinského amare, což znamená mít rád, milovat (z wikipedie)

Tolik zajímavejch věcí na tomhle světě se dá dělat, tolik mě jich baví, tolik jich miluju a pro tolik jich mám nějaký vlohy. Ale jsem amatér. A diletant. A tím zůstanu, protože čas nepřemůžu. Možná však vlastní neschopnost reálně ho vnímat. Nad výsledky snad ukrotím ješitnost a budu o to víc milovat, více amare. A o to větší budu amateur.

Běhání podruhé

23. listopadu 2010 v 8:32 | Maruška |  Maruška
Krátký dokopec - vyvenčit psy a rozehřát se. Velký dokopec - vyfunět. Malý skopec - brzdit a hlavně neběžet, páč tady je srnkovo a mohli bysme skončit někde v roští. Dlouhá rovinka a malý skopec, běžet co to dá:-)

Venku je sice tma jako v pytli a padá něco jako sníh, ale plán splněn!

P.S. Když běźíme, je to jako ruská trojka - já a Barnabáš klušem, Todoušek cválá:-)

Pokus o běh poprvé

21. listopadu 2010 v 11:13 | Maruška |  Maruška
Tělo i ducha je potřeba udržovat v kondici a já to v poslední době dost flákala. Oboje. Takže dneska za svítání jsem obula psy do postroje, sebe zamaskovala do tepláků a vyrazili jsme klusem do lesa. Před náma se tam nahrnuli myslivci v dodávce (myslím, že dneska si hráli na myslivce, i když jejich nejoblíbenější a nejhranější je hra na pytláky), naštěstí frčeli někam ku posedu nebo na horní louku s jelenama, takže jsme se jim vyhnuli. Moje malé běžecké kolečko má tak tři kiláky a na začátek se mi zdálo nejvhodnější. Rozhýbat šedesát kilo živé váhy, co maj´jako na potvoru nízko těžiště (díky Míro!!!) není úplně snadný, stejně jako přesvědčit psy, aby vyvinuli nějakou rychlost a nečmuchali v pangejtech okolo cesty. Nakonec jsme zvládli oboje, i když psy ku pohybu vpřed jsem povzbuzovala sípáním, páč o dech byla nouze:-)
Poránu v lese je nádherně, zvlášť když venku je umrzlo a za kopcem leze sluníčko. Ale foťák jsem rozumně nebrala, tak si tu nádheru musíte představit sami. To je pro ducha dobrý cvičení!!!!

Počtářský kvíz

21. listopadu 2010 v 10:57 | Maruška |  Maruška
Kolik tlapiček je pod peřinou?

perina