Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal.

7. prosince 2010 v 9:51 | Maruška |  Maruška
I když nejsem zrovna milovník citátů, tak tenhle sedí. 

Zase někdo hledá rodinu, který by šoupnul svýho psa, páč jim najednou překáží (je velkej, silnej, temperamentní, krásnej a milej a nehodí se).

Zase si někdo štěně bere na šesti týdnech od mámy, protože se ho už nemůže dočkat (roztomilý štěnátko si bude myslet, že je člověk a když bude trošku dominantní, tak páníky lehce vyhodí ze sedla).

Zase se někomu doma začali rvát psi, protože chtěl mocímermo dva (hezky si hráli jenom dokud byli štěňata).

Opět někdo dal psa do útulku, protože kousal (majitelé trvali na tom, že když spí na pelíšku, tak se s ním musej nutně pomazlit, ve psí škole mu dali "šanci" na jedné lekci a nezlepšilo se to).

Zase nám po lese pobíhá pes, kterýho asi nějakej hrdina vyšoupnul z auta, ať si poradí jak umí.

Jasně, všem těmhle psům bude líp jinde, pokud přežijou. Ale to nic nemění na tom, že takhle to není dobře. Na jedný straně lidi pomáhaj, kde to jde a na druhý straně si další lidi pořizujou zvířata místo hraček a pak se divěj. Že jsou ňáky divný, ňáký hyperaktivní a nejdou vypnout. A chtěj zájem a lásku a světe div se, chtěj bejt s náma a něco s náma dělat. A nečtou nám myšlenky a chovaj se přirozeně a čekaj od nás, že jim vysvětlíme pravidla života s lidma.

A ať je osud zvířat, co nezapadli do lidských představ jakýkoli, jedno je jasné. Svoje skutky si se svým svědomím bude muset každý srovnat sám. A svědomí se okecat nedá.
 


Komentáře

1 Ani Ani | 7. prosince 2010 v 11:45 | Reagovat

Jo, Maruško, svatá pravda...akorát některejm lidem to svědomí trochu pokulhává...a některý jsou tak dokonalýma lidma, že e to přece chyba toho zvířete...a tam se ani svědomí nedovolá...

2 Jana Jana | E-mail | Web | 4. září 2011 v 8:57 | Reagovat

Ahoj Maruško, je to vše moc krásně řečené. Jen aby si lidé konečně rozmysleli, když tu jakousi hračku kupují nebo pořizují a toto přísloví nebo citát pořádně zvážili:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama