Srpen 2011

Ricky, Spiky, Hugo a ti druzí

23. srpna 2011 v 17:44 | Maruška |  Maruška
Venku je vedro na padnutí, já mám chalupu dokořán a pracuju. Psi se chladěj někde na zahradě. Najednou volá sousedka (teda jedna ze sousedek, za plotem se v průběhu času vytvořila zvláštní osada, ve který se někdo rekreuje, někdo tam bydlí a o vzrůšo tam není nouze:-).

"Maruško, prosím tě, nepouštěj ven psy, utek nám k tobě malej pejsek!". To je príma, jestli ten malej pejsek je ten šílenej neovladatelnej jorkšír, tak bude sranda. Zasměju se pozdějc, nejdřív uklidím Barnabáška, malej vztekloun na zahradě by se mu nemusel líbit. Todouškovi se nebude líbit zcela určitě, ale ten je oproti Barnabáškovi třetinovej, tak to halt počká. Beru z ledničky sejra, přivolávám Barnabáše, zavírám barák a jdu to obhlídnout.

U brány stojej plačící děti. Uklidňuju je a jdu hledat jorkšíra. Na plotě sedí neskutečně tlustá plačící sousedka, kterou neznám, z její strany plotu ji jistí žebřík a všichni zahrádkáři. Pod plotem u mě na zahradě stojí Todoušek a fixíruje tu obrovskou zadnici, která se na něj valí z plotu. Vedle něj stojí jorkšír a je hypnotizovanej taky. Todoušek je zježenej, ale jen tak cvičně, obrovskej zadek vetřelce je stokrát zajímavější než ňákej prcek.

Umím se ovládat, takže klidně dojdu k plotu (dokonce se už nechechtám), uchlácholím sousedku na plotě, že jí psa chytnu a podám, přivolávám jorkšíra (je fakt prťavej a miloučkej a vůbec neví která bije), pochválím ho, jakej je pašák a přes plot ho podávám sousedce, která vzlyká, jako by se zhroutil svět.

Když si ho přebírá a začne řešit, jak se ke mě dostal, odpovídám jí na odlehčení atmosféry: "To bude tím, že Ricky je šikovnej pes!!"

TO NENÍ RICKY (křičí děti), TO JE SPIKY!!!! Takže máme v sousedství jorkšíry dva. A venku je krásně a pařák a já můžu zase pracovat. Ale když zavřu oči, vidím obří zadek na plotě:-)