Knedlík

3. června 2012 v 11:09 | Maruška |  Maruška
Včera jsme vyrazili na výlet. Děti měly jiné plány (pořádně vybydlet barák aneb konečně sami doma), stejně jako moji psi (programově otravovat babičku, dostat za to spoustu dobrot a v mezičasech se nechat drbat na břiše), takže jsme byli tři. Proti našemu obvyklému cirkusu je to trochu málo, ale zvládli jsme to.
V Jiřetíně jsme nechali auto a šlapali na Jedlovou, kde je rozhledna. Taky je tam hospoda. Když jsme k ní dorazili, rozhodli jsme se, že si venku dáme pivo. No, uvnitř je to pohodlnější. Takže pivo v hospodě. Vojta pátral, jestli náhodou už není čas oběda. Nebyl, takže k pivu jenom polívku a topinky, nejsme přeci čuníci. Hodiny ale tak strašně letěj....sotva jsme dojedli a dopili, čas na oběd už byl. Dobrá dobrá, tak tedy oběd. Další příjemně strávená půlhodinka a jdeme. To jsme se ale spletli: pan majitel nám vysvětlil, že bez zákusku zahyneme po cestě na nedostatek cukru, připadně pojdeme žízní nebo nedejbože neochutnáme jejich borůvkové knedlíčky co si dělají sami! To na mě platí, když si někdo dělá něco sám a ne z polotovaru, tak jsme se nechali ukecat na jeden úplně malej a poslední borůvkovej knedlíček napůl pro oba. K němu pivo, samozřejmě, jsme na výletě, tak se nebudem zdržovat kávičkou.
Knedlíček dorazil vzápětí. Nebyl to ale knedlíček, byl to největší knedlík co jsem kdy viděla, byl tak obrovskej, že přetékal všemi směry z talíře. S půlkilem tvarohu a kostkou másla odhaduju. Bylo to jako když nám nesou narozeninovej dort - my se smáli a fotili si knedlík, ostatní dělali jú a jé a těšili se, že něco tak absurdního si dají hned jak dojí to, co maj´ právě na talíři.
Zbytek výletu si umíte představit. Ani po dalšich kilometrech mi nevyhládlo, do auta jsem vlezla pořád skvěle najedená a doma jsem si musela trošku zdřímnout, abych knedlíček strávila:-)

Nádhernej výlet!
 


Komentáře

1 FanFiction-Klub FanFiction-Klub | Web | 3. června 2012 v 11:18 | Reagovat

Ahoj :) Najskôr asi patríš k ľuďom, ktorí keď uvidia reklamu, bez milosti ju vymažú. Prosím ťa, aspoň v tomto prípade nám venuj minútku pozornosti :) V prípade že rada píšeš, chceš sa stať spisovateľkou alebo žurnalistkou, navyše máš dostatok fantázie, navštív náš blog, ktorý je akýmsi centrom príbehov- fanfictions, no zároveň aj strediskom potencionálnych spisovateľov, ktorí sa neboja ukázať svetu svoj talent. Ak medzi nich patríš aj ty, neváhaj a zaregistuj sa u nás. Podrobné info nájdeš na blogu. Vopred ti Ďakujeme :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama